Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Wypłacają dodatki

Czwartek, 13 października 2022, 13:47
Autor: red
Gmina Świdnica: Wypłacają dodatki
Fot. Gmina Świdnica
Do budżetu gminy Świdnica trafiła kolejna transza środków na realizację zadań związanych z wypłatą dodatku węglowego.

Już niebawem na konta bankowe kolejnych 125 wnioskodawców zostaną wypłacone środki w łącznej kwocie 375 tys. zł. Jak informował podczas ostatniej sesji Rady Gminy Świdnica Bartłomiej Strózik - zastępca wójta, na dzień 11 października 2022 roku do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęły 3092 wnioski o wypłatę dodatku węglowego i 543 wnioski na inne źródła ogrzewania.

GOPS w Świdnicy przesłał do wojewody dolnośląskiego wniosek o 6,4 mln zł na wypłatę tych świadczeń - mówi Dorota Waliszak, kierownik Ośrodka. Zgodnie z zapewnieniami ze strony służb finansowych wojewody, jeszcze w tym miesiącu kolejne środki na wypłatę dodatków węglowych i na inne źródła ogrzewania mają zostać przekazane na konto gminy.

Warunkiem koniecznym uzyskania prawa do dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł jest zgłoszenie lub wpisanie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków głównego źródła ogrzewania. Świadczenie przysługuje gospodarstwu domowemu, w którym głównym źródłem ogrzewania jest kominek, koza, piec kaflowy zasilane paliwami stałymi, czyli przede wszystkim węglem, brykietem, peletem zawierającym co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Jednocześnie przypominamy, że termin na składanie wniosków upływa 30 listopada 2022 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group