Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1073
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wypowiedzieli umowę

Wtorek, 20 września 2022, 11:31
Autor: red
Świdnica: Wypowiedzieli umowę
Fot. UM Świdnica
Miasto Świdnica wypowiedziało umowę z firmą Polskie Surowce Skalne Sp. Z o. o. Grupa Budowlana na przebudowę al. Niepodległości na odcinku od pl. Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja, wskazując winę wykonawcy.

Rozwiązanie umowy nastąpiło z uwagi na interes miasta i mieszkańców. Przebudowa tej drogi to strategiczna inwestycja, gdyż jest to jedna z głównych arterii Świdnicy. Stopień zaawansowania realizowanych prac był niedostateczny, a ich postęp niewystarczający.

- Miasto dochowuje zawartych umów i oczekuje tego samego od naszych wykonawców. Wielokrotne monity inspektora nadzoru i pracowników urzędu wskazywały na opóźnienia w stosunku do harmonogramu uzgodnionego przez strony. Wezwania do intensyfikacji prac nie dawały oczekiwanych skutków. Fiaskiem zakończyły się także negocjacje z udziałem mediatora sądowego. Zdecydowaliśmy się więc na wypowiedzenie tej umowy – mówi Krystian Werecki, zastępca prezydent Świdnicy.

Prace dokończy nowa firma, która zostanie wyłoniona w przetargu. Poprzedzone zostanie to wykonaniem inwentaryzacji powykonawczej inwestycji.

- Deklarujemy gotowość do kontynuacji inwestycji z nowym wykonawcą. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, żeby zadanie zostało zrealizowane jak najszybciej, gdyż wiemy, jak bardzo jest to uciążliwe dla świdniczan – dodaje Krystian Werecki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group