Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wyprawa „Busem przez świat” ze wsparciem prezydenta

Wtorek, 27 marca 2012, 15:56
Aktualizacja: Środa, 28 marca 2012, 8:39
Autor: red
Świdnica: Wyprawa „Busem przez świat” ze wsparciem prezydenta
Fot. użyczone
Już tylko trzy miesiące pozostały do wielkiej wyprawy za ocean w ramach projektu „Busem Przez Świat”. Patronat honorowy nad projektem objął prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, który będzie kibicował wyprawie. Przykład ekipy „Busiarzy” pokazuje, że warto realizować swoje pasje, nietypowe zainteresowania i ciekawe pomysły, choć czasem wydają się mało realne i trudne do osiągnięcia. Zawsze warto marzyć…

Pomysł podróżowania starym, zniszczonym busem przez świat w pierwszej fazie wywoływał uśmiech niedowierzania na niejednej twarzy. Tymczasem w tym roku w lipcu spełni się kolejne marzenie ekipy z projektu „Busem Przez Świat”. Tym razem „Busiarze” wyruszają w podróż do Ameryki Północnej. W ramach American Dream Trip 2012 w trzy miesiące planują przejechać ponad 20.000 km przez Kanadę, USA i Meksyk. Uczestnicy wyprawy odwiedzili prezydenta Wojciecha Murdzka, aby podziękować za objęcie patronatem tego przedsięwzięcia i opowiedzieć o planach podróży.
– Już widzę tę przygodę i bardzo żałuję, że nie mogę być jej uczestnikiem. Zapraszam jednak po powrocie na spotkania ze świdnicką młodzieżą, podczas których podzielicie się swoją pasją i opowiecie o tym ciekawym projekcie. – mówił prezydent Wojciech Murdzek podczas spotkania z Karolem Lewandowskim, Krystianem Laskowskim i Wojciechem Lewandowskim z ekipy „Busem Przez Świat”.
Oprócz Karola, jego brata Wojtka i Krystiana w trasę za ocean ruszają jeszcze inni młodzi świdniczanie. To już ich czwarta wyprawa starym busem, którego przerobili na kolorowego podróżniczego kampera. Auto mimo kilku awarii dzielnie znosi trudy podróży.

– W tym roku jesteśmy lepiej przygotowani do wyprawy. Wymieniliśmy oświetlenie na bardziej oszczędne, mamy drugi akumulator, zrobiliśmy wiele innych usprawnień, aby auto nie psuło się podczas długich tras. – zapewnia Karol Lewandowski. – Cieszy nas, że tak wiele osób wsparło nasz projekt. Pochodzimy ze Świdnicy, będziemy na trasie podróży promować nasze miasto i zachęcać napotkanych na trasie ludzi do jego odwiedzenia.
W ramach patronatu honorowego projekt otrzymał od prezydenta wsparcie finansowe. W zamian podróżnicy po powrocie do Polski, oprócz promocji naszego miasta w trakcie wyprawy, wezmą udział w spotkaniach ze świdnicką młodzieżą. Planują także zorganizować festiwal podróżniczy.
- Będzie to doskonała okazja do zachęcenia młodych świdniczan do realizacji swoich pasji i zainteresowań. Może okaże się, że dla kogoś będzie to impuls do działania, do zastanowienia się, że wystarczy trochę wysiłku i spełnienie marzeń jest w zasięgu każdego z nas. – mówił prezydent i życzył podróżnikom udanej, pełnej wrażeń i dobrych doświadczeń wyprawy.
Teraz przed „Busiarzami” kilka ważnych działań. Dwudziestoletni bus drogą morską zostanie przetransportowany do Nowego Jorku. Ekipa wyrusza w drogę 5 lipca. Wyprawa ma zakończyć się po trzech miesiącach. Podróżnicy zawitają do największych miast i najważniejszych miejsc USA.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group