Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wyprawa na ósmy kontynent – spotkanie z podróżnikiem

Piątek, 12 kwietnia 2019, 7:39
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wyprawa na ósmy kontynent – spotkanie z podróżnikiem
Fot. organizatorzy
Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem – Piotrem Kowalczykiem. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z tajnikami wyspy nazywanej często, ze względu na swoją odrębność, ósmym kontynentem.

Mowa oczywiście o Madagaskarze, gdzie większość występujących zwierząt to gatunki endemiczne czyli takie, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu na świecie. Wystarczy tylko wspomnieć o sławnych lemurach, przepięknie upierzonych ptakach czy kameleonach, by wywołać uśmiech na wielu twarzach. Jak sam Pan Kowaczyk przyznaje: „Madagaskar zachwyca i uzależnia”. Zapraszamy na pasjonującą prelekcję ubogaconą pięknymi fotografiami, która odkryje przed słuchaczami tajemnice tej tropikalnej wyspy.

Piotr Kowalczyk jest podróżnikiem i fotografem. Pracuje także jako pilot wycieczek i przewodnik. Publikuje w magazynach. Jest miłośnikiem kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami. Organizuje prelekcje w całej Polsce: spotkania edukacyjne dla młodzieży oraz reporterskie prezentacje dla dorosłych. Specjalizuje się w opisie świata i prowadzi wyprawy do miejsc, które opisuje. Obieżyświat jest również założycielem portalu Globtroterzy.net i pomysłodawcą festiwalu „Tydzień Ziemi” w Szczecinie.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2019r. (piątek) w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01) o godzinie 16:30. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group