Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 221
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyremontowałeś swój dom? Dostaniesz nagrodę!

Wiadomości: Region - Żarów
Czwartek, 18 lutego 2010, 8:59
Aktualizacja: 9:09
Autor: UMŻ, opr. MaS
Fot. UMŻ
W gminie Żarów ogłoszono nietypowy konkurs. Właścicielom, współwłaścicielom bądź wspólnotom mieszkaniowym, które wykonają prace remontowe lub modernizacyjne o szczególnym znaczeniu dla estetyki gminy, będą przyznawane nagrody.

Tak głosi uchwała rady miejskiej w sprawie ustanowienia corocznych nagród za osiągnięcia w upowszechnianiu ochrony kultury materialnej na terenie gminy Żarów pod nazwą „Nasz Dom”.

Budynki zgłaszane do konkursu powinny spełniać warunki, według których zasadne staje się uznanie ich za obiekty kultury materialnej warte ochrony i zachowania ze względu na położenie, historię i elementy oraz detale architektoniczne jako dziedzictwo kultury materialnej gminnej wspólnoty samorządowej.

Podstawą przyznania nagrody jest wykonanie prac remontowych lub modernizacyjnych o szczególnym znaczeniu dla ekspozycji budynków uznanych za obiekty kultury materialnej gminy Żarów.

Nagrody mają formę pieniężną:
· I nagroda w wysokości: 25.000 zł,
· II nagroda w wysokości: 15.000 zł,
· III nagroda w wysokości: 5.000 zł,

Zgłoszeń o przyznanie nagrody można dokonywać w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 30 kwietnia każdego roku poprzez zgłoszenie formularza w urzędzie miejskim w Żarowie. Kandydatury do nagrody mogą zgłaszać: właściciele, współwłaściciele, zarządy lub zarządcy nieruchomości. O przyznanych nagrodach burmistrz Żarowa powiadamia w terminie do 31 maja każdego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group