Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 643
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Graniczna: Wyremontowali studnie

Czwartek, 9 lutego 2023, 17:32
Autor: red
Graniczna: Wyremontowali studnie
Fot. UM Strzegom
W środę 1 lutego br. zakończono remont 18 studni kanalizacyjnych DN1200 w sołectwie Graniczna.

Przeprowadzone prace naprawcze były konieczne z uwagi na silny stopień zniszczenia ścian studni, spowodowany m.in. korozją wywołaną wysokim stężeniem siarczanów w studniach i beztlenowymi warunkami, w których przebywają ścieki. W związku z powyższym, obiekty zlokalizowane na sieci kanalizacji sanitarnej ulegają z upływem czasu silnej degradacji.

Przypominamy, że przez system sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej w miejscowości Graniczna przepływają ścieki pochodzące m.in. z miejscowości Rogoźnica, Goczałków, Kostrza, Żelazów oraz Wieśnica.

Zadanie zostało wykonane przez Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „TECH-KAN” z Oławy.

W ramach w/w zadania przeprowadzono remont 18 szt. studni betonowych o średnicy DN1200, na które składały się m.in.:

roboty przygotowawcze polegały na usunięciu zniszczonych fragmentów studni, usunięciu substancji obniżających przyczepność zaprawy do podłoża, odsłonięciu skorodowanego zbrojenia, rozkuciu betonu, odczyszczeniu podłoża i zbrojenia przez piaskowanie i hydropiaskowanie, wykonaniu zabezpieczeń antykorozyjnych i zmyciu podłoża pod ciśnieniem;
roboty naprawcze polegały na uzupełnieniu dużych wżerów i ubytków w ścianach studni, zamknięciu wycieków wody gruntowej, odtworzeniu kinety, trzonu studni przez wycięcie i montaż nowych stopni włazowych.
Dzięki zastosowaniu w/w technologii tj. cementów siarczanoodopornych HUFGARD i IPA Biochemie studnie kanalizacyjne nie wymagają ich całkowitej wymiany, co wpłynęło znacznie na obniżenie kosztów wykonanego remontu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group