Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1225
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wyremontują "Fort–Gaj"

Poniedziałek, 9 listopada 2020, 11:52
Autor: red
Strzegom: Wyremontują "Fort–Gaj"
Fot. UM Strzegom
Wiemy już, kto będzie modernizował strzegomski "Fort Gaj". Zwycięzcą przetargu nieograniczonego zostało konsorcjum firm: Budraf Sp. z o. o. z Wałbrzycha (lider) oraz PPUH "Drog–Ziem ze Stanowic" (partner). Koszt rewitalizacji I etapu wyniesie blisko 4,5 mln zł. Termin realizacji to koniec września 2021 r.

Nasi mieszkańcy już wiele lat czekają na rewitalizację "Fortu Gaj", który był jednym z ulubionych miejsc dla wielu pokoleń strzegomian. Teraz w końcu nastąpi wymarzony remont. Środki na remont i modernizację "Fortu Gaj" będą pochodzić z "Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych" (ok. 2 mln zł) i z budżetu gminy.

Przypomnijmy, cały teren będzie oczyszczony, odnowione zostaną mury okalające, wybudowana zostanie kanalizacja. Teren będzie zaopatrzony w wodę i prąd. Pojawią się nowe ścieżki, mała architektura, toalety i nowe nasadzenia, zamontowany zostanie monitoring. Atrakcję "Fortu Gaj" stanowić będzie fontanna i miejsce na ognisko i grilla. Dopełnieniem będą ławki, stolik kamienny, kosze na śmieci, stojaki na rowery i tablice informacyjne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group