Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 526
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wyremontują Sikorskiego

Niedziela, 25 kwietnia 2021, 13:38
Autor: red
Świdnica: Wyremontują Sikorskiego
Fot. UM Świdnica
Zdewastowany, pozbawiony przyzwoitego chodnika, oświetlenia i ścieżki rowerowej fragment ulicy Sikorskiego w Świdnicy będzie modernizowany już wkrótce.

Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021 Świdnica otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 877 193 zł na remont ulicy Władysława Sikorskiego, od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ul. Strzegomskiej do skrzyżowania z ul. Langiewicza, wraz budową sięgacza do budynków mieszkalnych nr 42 a-d. Przeprowadzony będzie on na przełomie 2021 i 2022 roku.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku do Urzędu Wojewódzkiego złożono trzy wnioski na dofinansowanie prac związanych z remontem ulic: Polna Droga (na odcinku od ronda do wiaduktu), Inżynierska (od ul. Przemysłowej do ronda na ul. Kliczkowskiej) oraz Władysława Sikorskiego. Jeden wniosek został zarekomendowany przez Wojewodę Dolnośląskiego i dotyczy on właśnie ulicy Sikorskiego.

Szacowana wartość przebudowy ul. Władysława Sikorskiego to 3,7 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu wyniesie 50 % kosztów zadania.

- Ulica Sikorskiego jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta. Natężenie ruchu jest tam bardzo duże. Dodatkowo na terenach przyległych powstają nowe osiedla mieszkaniowe, rozbudowuje się strefa przemysłowa przy ul. Pogodnej. Remont ostatniego, mocno zdewastowanego fragmentu ulicy Sikorskiego jest wyczekiwany przez wielu mieszkańców – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Rządowy Funduszu Rozwoju Dróg powołany został jako instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Środki przekazywane są na zasadach konkursowych. Wsparcie przyznawane jest na podstawie wniosków o dofinansowanie, składanych przez samorządy w ramach naborów przeprowadzanych na terenie każdego województwa. Przypomnijmy, że w ramach tego Funduszu Świdnica otrzymała już dofinansowanie na kontynuację przebudowy ulicy Pogodnej i Kraszowickiej.

Miasto w kolejnym „rozdaniu” powróci znów do wniosków dotyczących Polnej Drogi i Inżynierskiej, gdyż to bardzo ważne projekty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group