Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1253
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wyremontują targowisko

Wtorek, 19 lipca 2022, 13:38
Autor: red
Świebodzice: Wyremontują targowisko
Fot. UM Świebodzice
Rozstrzygnięto IV edycję Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich. Gmina Świebodzice wnioskowała o dofinansowanie bardzo ważnej dla Mieszkańców inwestycji: Przebudowa i remont nawierzchni wraz z odwodnieniem terenu Placu Targowego. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

W piątek (15 lipca) Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim odebrali w Boguszowie-Gorcach promesę na środki w wysokości 2 450 000 zł, które umożliwią realizację zadania.

Wyrazy uznania i serdeczne podziękowanie kierujemy do Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusza Zyski, który wsparł te ważne dla miasta i świebodziczan inwestycje.

Należy przypomnieć, że jest to kolejne wysokie dofinansowanie dla Gminy w ostatnim czasie. Końcem maja Świebodzicom przyznano ponad 14 milionów złotych na inwestycje drogowe.

Łącznie jest to już kwota niemal 17 milionów złotych, które pozwolą na realizację ważnych zadań inwestycyjnych, a tym samym dalszy rozwój naszego miasta.

Celem Programu Inwestycji Strategicznych jest dofinansowanie samorządowych projektów. Realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group