Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione z powodu przynależności narodowej pokrzywdzonych

Czwartek, 8 lutego 2018, 15:17
Aktualizacja: 16:18
Autor: red
Wyrokiem z dnia 6 lutego 2018 roku Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na karę łączną jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności 22–letniego Patryka S. oskarżonego o to, że w dniu 24 września 2017 roku w Żarowie działając wspólnie i w porozumieniu z Mirosławem S. pobił obywatela Ukrainy w ten sposób, że uderzał go rękoma po głowie i całym ciele powodując u niego obrażenia naruszające czynności narządów ciała na okres poniżej dni 7.

Nadto Paweł S. groził pokrzywdzonemu oraz jego dwóm znajomym kobietom, również obywatelkom Ukrainy, popełnieniem przestępstw na ich szkodę, a także publicznie znieważył ich słowami wulgarnymi , obraźliwymi z powodu ich przynależności narodowej.

Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednego z budynków w Żarowie. Idącego do mieszkania pokrzywdzonego Dmytro D. zaatakował bez jakiegokolwiek powodu Patryk S., który wykrzykiwał pod jego adresem słowa obraźliwe i wulgarne z powodu jego przynależności narodowej. W trakcie tego zdarzenia oskarżony groził także pokrzywdzonemu i dwóm innym obywatelkom Ukrainy popełnieniem przestępstw na ich szkodę.

W pobiciu pokrzywdzonego brał także udział ojciec Pawła S. – Mirosław S.

Gdy pokrzywdzony zdołał się wyrwać napastnikom i uciec do mieszkania, które wynajmował wspólnie ze swoimi znajomymi, wówczas oskarżony wziął siekierę i zaczął nią uderzać w drzwi wejściowe do mieszkania zajmowanego przez pokrzywdzonych.

Mirosław S. został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem tytułem próby na okres lat 2. Mirosław S. podczas tego zdarzenia pełnił rolę drugorzędną, nie znieważał pokrzywdzonych i im nie groził.

Akt oskarżenia do sądu w tej sprawie skierowała Prokuratora Rejonowa w Wałbrzychu.

Wyrok nie jest prawomocny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group