Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Wyróżnienie dla gminy świdnickiej czyli Filary Polskiej Gospodarki

Środa, 28 marca 2012, 14:25
Aktualizacja: 15:47
Autor: red
Gmina Świdnica: Wyróżnienie dla gminy świdnickiej czyli Filary Polskiej Gospodarki
Fot. użyczone
Gmina Świdnica znalazła się w gronie 10 samorządów województwa dolnośląskiego wyróżniona tytułem Samorządowy Menedżer Regionu 2011, przyznawanym przez redakcję Pulsu Biznesu.

Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez „Puls Biznesu” i czołową agencję badawczą TNS Pentor. Firmy wyróżnione jako Filary Polskiej Gospodarki charakteryzują się stabilnością, mają znaczący udział w rozwoju regionu jako pracodawcy wspierający i promujący zatrudnienie i umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, są zaangażowane w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Filary Polskiej Gospodarki to zestawienie firm stabilnych ekonomicznie a jednocześnie utożsamiających się z regionami, w których prowadzą działalność. W ocenie Kapituły, w województwie dolnośląskim za najlepsze firmy zostały uznane:

1. KGHM Polska Miedź S.A.
2. TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND SP. Z O.O.
3. Colgate-Palmolive Manufacturing
4. Legrand Polska Sp. z o.o.
5. ZESPÓŁ UZDROWISK KŁODZKICH SA - POLANICA ZDRÓJ

Do tej pory oceniano w min działalność gospodarczą firm. W tym roku TNS Pentor zwrócił się do wszystkich gmin w Polsce z prośbą o wskazanie samorządów, o których można powiedzieć, że są liderami w regionie. Samorządowcy spośród gmin w danym województwie wybierali jedną – w ich ocenie najlepszą w regionie. Dokonując wyboru nie mogli wskazać własnej gminy. Kolejnym krokiem było wskazanie przez respondentów spośród wszystkich gmin w danym województwie - samorządów, które są liderem pod względem takich kryteriów jak:

a. tempo rozwoju
b. pozyskanie pieniędzy unijnych
c. wspieranie przedsiębiorców, działających na terenie danej gminy
d. konsolidację społeczności lokalnej

Biorąc pod uwagę powyższe kryteria samorządy gminne w poszczególnych województwach wyłoniły spośród siebie gminy - liderów w województwie.

Dodatkowo przedstawiciele samorządów gminnych dokonywali oceny własnych planów inwestycyjnych określając charakter potrzeb w tym zakresie oraz możliwości i wyzwania związane z finansowaniem inwestycji. Ocenie podlegały takie obszary jak: budowa kanalizacji sanitarnej, budowa kanalizacji opadowej, dróg, chodników i mostów, budowa i modernizacja obiektów edukacyjnych i infrastruktury dziecięcej. Brano pod uwagę również budowę i modernizację obiektów sportowo – rekreacyjnych, informatyzację gminy, potrzeby w zakresie budowy lub rozwój systemu zagospodarowania odpadów, czy też budownictwa komunalnego.

Tytuł Samorządowy Menedżer Regionu Województwa Dolnośląskiego powędrował do gminy Kobierzyce, II miejsce przypadło w udziale miastu Wrocław, a III gminie Polkowice. Kapituła przyznała 7 wyróżnień, wśród nich gminie Świdnica, gm.Krośnice, gm. Kąty Wrocławskie, gm. Bolesławiec, gm. Lubin i gm. Dzierżoniów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group