Czytających: 2366

Nowa Ruda: Wyróżnienie dla Svidy Świdnica

Niedziela, 27 listopada 2011, 13:07
Aktualizacja: 13:08
Na pływalni CTS w Nowej Rudzie rozegrane zostały 25 i 26 listopada Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego. Po raz pierwszy w zawodach tej rangi wystąpili zawodnicy UKS–u Svida z rocznika 1999 klasyfikowani w kategorii młodzik (98–99r)

W rywalizacji ze starszymi zawodnikami, reprezentanci Świdnicy spisali się bardzo dobrze poprawiając rekordy życiowe i zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji poszczególnych stylów. Na podium stanęła Elżbieta Kielka zajmując trzecie miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym z czasem 31,39 sek. uzyskując 406 punktów wielobojowych FINA. W perspektywie przyszłorocznych startów zawodnicy UKS-u Svida będą mogli w znaczący sposób rywalizować z najlepszymi zawodnikami.

Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki w roku 2011 zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to pierwszy historyczny sukces DOZP, a na ten wynik składały się starty wszystkich zawodników od kategorii młodzika do seniora. W sposób szczególny Zarząd DOZP docenił pracę w małych ośrodkach w regionie wręczając wyróżnienia dla poszczególnych klubów. Wśród wyróżnionych klubów znalazła się Svida Świdnica, której wkład polegał na zajmowaniu wysokich miejsc przez zawodników startujących w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików oraz zawodników 10-11 letnich startujących w Drużynowym Wieloboju Pływackim, gdzie drużyna 10-latków zajęła pierwsze miejsce w regionie i 34 w kraju.