Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1173
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa Ruda: Wyróżnienie dla Svidy Świdnica

Niedziela, 27 listopada 2011, 13:07
Aktualizacja: 13:08
Autor: MDvR
Nowa Ruda: Wyróżnienie dla Svidy Świdnica
Fot. użyczone
Na pływalni CTS w Nowej Rudzie rozegrane zostały 25 i 26 listopada Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego. Po raz pierwszy w zawodach tej rangi wystąpili zawodnicy UKS–u Svida z rocznika 1999 klasyfikowani w kategorii młodzik (98–99r)

W rywalizacji ze starszymi zawodnikami, reprezentanci Świdnicy spisali się bardzo dobrze poprawiając rekordy życiowe i zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji poszczególnych stylów. Na podium stanęła Elżbieta Kielka zajmując trzecie miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym z czasem 31,39 sek. uzyskując 406 punktów wielobojowych FINA. W perspektywie przyszłorocznych startów zawodnicy UKS-u Svida będą mogli w znaczący sposób rywalizować z najlepszymi zawodnikami.

Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki w roku 2011 zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to pierwszy historyczny sukces DOZP, a na ten wynik składały się starty wszystkich zawodników od kategorii młodzika do seniora. W sposób szczególny Zarząd DOZP docenił pracę w małych ośrodkach w regionie wręczając wyróżnienia dla poszczególnych klubów. Wśród wyróżnionych klubów znalazła się Svida Świdnica, której wkład polegał na zajmowaniu wysokich miejsc przez zawodników startujących w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików oraz zawodników 10-11 letnich startujących w Drużynowym Wieloboju Pływackim, gdzie drużyna 10-latków zajęła pierwsze miejsce w regionie i 34 w kraju.

Skład reprezentacji UKS-u Svida
Elżbieta Kielka
Klaudia Sadowska
Justyna Kutyło
Agata Kopycka
Mikołaj Ryszawy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group