Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 672
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wyróżnienie dla świdnickiego lodowiska

Piątek, 22 stycznia 2016, 10:40
Aktualizacja: 22:54
Autor: opr.red.
Świdnica: Wyróżnienie dla świdnickiego lodowiska
Fot. użyczone
Lodowisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostało laureatem 63. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska. Głosami Czytelników „Gazety Wrocławskiej” wyróżniono lodowisko w kategorii „Obiekt sportowy roku”.

Uroczysta Gala Dolnośląskiego Sportu, na której rozstrzygnięto plebiscyt odbyła się 11 stycznia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, ale certyfikat potwierdzający wyróżnienie dotarł do ŚOSiR-u na początku tygodnia. W swojej kategorii lodowisko zajęło siódme miejsce. Najlepszym dolnośląskim obiektem 2015 roku uznano Kompleks Rekreacyjno-Hotelowy GEM z Wrocławia, drugie miejsce zajęła Wielofunkcyjna Hala Sportowa AWF Wrocław, a trzecie Stadion Miejski z Jeleniej Góry.

W sumie wyróżnienia przyznano w dziesięciu kategoriach, w świdnickich akcentów było więcej. W kategorii Najlepszy nauczyciel wychowania fizycznego drugie miejsce zajął Piotr Godula, a trzecie Krzysztof Terebun (obaj z Gimnazjum nr 3). Trzecie miejsce w plebiscycie na najlepszą klasę sportową zdobyła klasa III b z Gimnazjum nr 3. Chłopcy z tej klasy trenują piłkę ręczną.

– Wyróżnienie bardzo nas cieszy. Tym bardziej, że jest ono zasługą zadowolonych gości, którzy oddali swoje głosy właśnie na lodowisko – podkreślają pracownicy ŚOSiR-u.

Lodowisko w Świdnicy od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców całego regionu. W 2015 roku na tafli obiektu przy ulicy Śląskiej ślizgało się 99768 osób – dwa tysiące więcej niż przed rokiem. Wśród stałych gości są mieszkańcy miejscowości oddalonych od Świdnicy o ponad 100 km, a nawet amatorska drużyna hokejowa z Wrocławia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group