Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wyróżnienie za aktywność

Niedziela, 4 lipca 2010, 12:59
Aktualizacja: 13:02
Autor: red./UM Świebodzice
Świebodzice: Wyróżnienie za aktywność
Fot. UM Świebodzice
Świebodzice zostały docenione za działania promujące sport i zdrowy styl życia i otrzymały wyróżnienie w programie „Aktywna gmina”. Jest to projekt uaktywnienia społeczności lokalnych do działań promujących sport, rekreację i zdrowy styl życia.

Konkurs miał na celu wyłonienie gmin, które najbardziej dbają właśnie o popularyzację sportu, rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu. Konkurs jest afiliowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Komisja konkursowa brała pod uwagę wszelkie imprezy sportowo-rekreacyjne, których organizatorami, współorganizatorami, sponsorami są gminy uczestniczące w konkursie. Nie bez znaczenia były także zaplanowane, rozpoczęte i realizowane przez gminę inwestycje sportowe, w szczególności obiekty sportowe, zakup sprzętu sportowego dla poszczególnych instytucji, szkół, przedszkoli.

W Świebodzicach trwa właśnie budowa dwóch boisk ogólnodostępnych, trzy takie miejsca już funkcjonują w mieście; gmina wspiera finansowo działające w mieście kluby sportowe i stowarzyszenia, propagujące sport, sama jest także organizatorem licznych wydarzeń o charakterze sportowo-rekreacyjnym – jak chociażby coroczny maraton „Polska biega” czy happening rowerowy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group