Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 696
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wyrywała kępami....

Wtorek, 4 maja 2021, 17:34
Aktualizacja: Środa, 5 maja 2021, 9:35
Autor: red
Świdnica: Wyrywała kępami....
Fot. Straż Miejska Świdnica
W niedzielę 2 maja o godzinie 14.50 operator monitoringu wizyjnego zauważył w Ogrodzie Różanym w Świdnicy starszą panią, która całymi kępami wyrywała nasadzenia kwiatów. Towarzyszył jej mężczyzna, który nosił torbę z ukradzionymi roślinami…

W tym dniu oboje szybko oddalili się z tego miejsca tuż przed przybyciem patrolu. Wydawało się, że złodzieje pozostaną bezkarni. Zgubiła ich pazerność. W dniu 3 maja para ta pojawiła się na Placu Drzymały. Znowu starsza pani całymi kępami wykopywała nasadzenia, pakowała je w foliowe torebki i układała w koszyku. Mężczyzna nosił torby z kradzionymi roślinami. Oboje byli tak zaaferowani kradzieżą kwiatów, że nie zauważyli radiowozu straży miejskiej stojącego tuż obok. Tym razem strażnicy przerwali złodziejski proceder. Starsza pani została ukarana mandatem w kwocie 500 złotych. Tłumaczyła się, że to nic złego, a ona od kilku lat właśnie tak zaopatruje się w sadzonki. Faktycznie, kobieta ta była już wcześniej karana przez funkcjonariuszy straży dokładnie za to samo wykroczenie.

Monitoring wizyjny Miasta Świdnicy to system od wielu lat rozbudowywany i modernizowany. Obecnie nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta czuwa ponad 100 kamer, w większości cyfrowych, przesyłających obraz szybkimi łączami światłowodowymi. System ten obsługiwany jest przez operatorów całodobowo. W roku 2020 operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 659 różnego rodzaju zdarzeń związanych z naruszeniem prawa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group