Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wyrzucał śmieci z kubła, bo szukał jedzenia

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 13:15
Autor: red
Świdnica: Wyrzucał śmieci z kubła, bo szukał jedzenia
Fot. Straż Miejska Świdnica
Pewnego dnia, zaraz po północy, operator monitoringu miejskiego w Świdnicy zauważył jak na Pl. Grunwaldzkim pewien mężczyzna opróżnia uliczny kosz na śmieci, wyrzucając jego zawartość na chodnik.

Przybyli na miejsce strażnicy ustalili, że jest to osoba bezdomna, dobrze im znana. Mężczyzna odmówił przyjęcia pomocy, a zawartość kosza wróciła na swoje miejsce. Strażnicy skontaktowali się z przedstawicielem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i doprowadzili do zarezerwowania miejsca w ośrodku w Janowicach.

Innego dnia o godz. 19. operator monitoringu miejskiego ujawnił, że mężczyzna siedzący na ławce w zaułku hali dworca PKP spożywa alkohol. Miejsce to często okupowane jest przez osoby przynoszące ze sobą napoje „wyskokowe” i ławka tym samym nie może być wykorzystywana przez podróżnych. Wiele skarg na takie incydenty przyjmuje również dyżurny Straży Miejskiej bezpośrednio od zgorszonych takim zachowaniem osób oczekujących na pociąg lub autobus. Poza stanem nietrzeźwości tych osób dokuczliwym dla podróżujących jest także towarzyszący im nieprzyjemny zapach oraz zaniedbany stan higieniczny. W związku z naruszeniem obowiązującego porządku prawnego, przybyli na miejsce strażnicy nałożyli na sprawcę tego wykroczenia 100 zł mandat karny oraz nakazali opuszczenie dworca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group