Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wysłali kartki do chorej Oliwki

Poniedziałek, 4 listopada 2013, 12:26
Aktualizacja: 12:26
Autor: red.
Świdnica: Wysłali kartki do chorej Oliwki
Fot. użyczone
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy chętnie wzięli udział w akcji „Kartka urodzinowa dla chorej Oliwki”. 6–letnia Oliwka Gandecka z Zielonej Góry walczy z bardzo ciężką chorobą jaką jest białaczka. Kilka tygodni temu wyraziła pragnienie, aby na swoje urodziny – 27 października otrzymać jak najwięcej kartek urodzinowych.

Katechetka Renata Mickiewicz zachęciła uczniów Szkoły Podstawowej nr 315 do ich wykonania i dokładnie 106 takich kartek dotarło 27 października do chorej Oliwki. Wykonane zostały różnymi technikami, z różnymi motywami - od kwiatków, kotków i piesków po torty urodzinowe.

Jak wiemy, efekt jest zdumiewający. Oliwka zasypana została kartkami i listami z życzeniami urodzinowymi wysłanymi z kilkuset miejsc w Polsce i na świecie. Na apel odpowiedzieli ludzie z całego świata. Pocztówki przyszły ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Irlandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wśród nich były także życzenia od papieża Franciszka oraz od polskich żołnierzy 13. zmiany w Afganistanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group