Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wysoki pre–rating dla Świebodzic

Piątek, 13 kwietnia 2018, 9:19
Autor: red
Świebodzice: Wysoki pre–rating dla Świebodzic
Fot. UM Świebodzice
Miasto Świebodzice uzyskało bardzo wysoką ocenę pre–ratingową, mieszczącą się na poziomie między AAA a BBB+.

Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez gminę Świebodzice (BBB+).

Ocena jest dowodem na to, że gmina w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządza środkami publicznymi, w pełni wypełniając mandat zaufania od mieszkańców.

Badania pre-ratingowe wykonała - na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego (FRRK) -Agencja Ratingowa INC Rating z Poznania, podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu. Ocenę gmina otrzymała bezpłatnie.

- Jak czytamy w ocenie dr hab. Pawła Śliwińskiego, prof. nadzwyczajnego UEP i Prezesa Zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego, Gmina Świebodzice jest wiarygodnym partnerem biznesowym – mówi Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz. – W opinii ekspertów w naszej gminie zarządza się mądrze i roztropnie finansami, a sytuacja finansowa gminy jest jak najbardziej bezpieczna i stabilna. Dla mnie jest to opinia szczególnie cenna, bo przygotowana przez niezależnych fachowców, na zlecenie niezależnej fundacji, a więc opinia w pełni obiektywna i oparta na twardych danych, pochodzących z Ministerstwa Finansów, Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Głównego Urzędu Statystycznego.

Pre-rating w pełni potwierdza to, co podkreślam za każdym razem: sytuacja finansowa naszej gminy jest bardzo dobra, mamy duże możliwości inwestycyjne, a polityka wydatków i inwestycji jest prowadzona w sposób racjonalny i z pożytkiem dla mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group