Sobota, 13 czerwca
11°C Jelenia Góra

Wysokie miejsce gminy Strzegom

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Na terenie całej gminy Strzegom odbywały się turnieje, zabawy i gry sportowe w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2016 r.

Łącznie przeprowadzono 90 imprez z udziałem 3 162 startujących. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były turnieje tenisa stołowego, piłki siatkowej, piłki nożnej, czy biegi terenowe. W klasyfikacji generalnej gmina Strzegom uplasowała się na 19. miejscu na 115 innych gmin, biorących udział Europejskim Tygodniu Sportu. To duży awans w porównaniu do 2015 r., kiedy Strzegom zajął 31. miejsce. Przypomnijmy, że organizatorem imprezy jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka