Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wystąpili dla seniorów

Środa, 5 kwietnia 2017, 9:39
Autor: red
Żarów: Wystąpili dla seniorów
Fot. UM Żarów
To nie był Dzień Babci i Dziadka, a mimo to na widowni zasiedli sami seniorzy. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, z oddziału przedszkolnego ze swoim specjalnym programem artystycznym wystąpili przed podopiecznymi Domu Opieki Społecznej w żarowskim Żarmedzie.

To było wyjątkowe spotkanie nie tylko dla samych dzieci, ale również seniorów z żarowskiego Domu Seniora.
- Aby pomagać, nie potrzeba wiele robić, wystarczą małe rzeczy, wystarczą chęci. Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie cyklicznie odwiedzają i umilają czas podopiecznym z Domu Opieki Społecznej Żarmed w Żarowie. Biorą udział w zajęciach zorganizowanych dla nich i podopiecznych. Swoim działaniem wspierają pensjonariuszy, zachęcają do czynnego udziału w zajęciach. Dzieci przyrządzały z podopiecznymi sałatkę warzywną, malowały szopki bożonarodzeniowe, wykonywały pisanki wielkanocne. Nie obyło się bez występów, śpiewów. Warto dodać, że najmłodsi swoją pomoc świadczyły z uśmiechem na ustach, a co najważniejsze pojawiał się on też na twarzach podopiecznych - mówi Anna Gwóźdź wychowawca klasy kl. 0 "c" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Młodzi artyści wystąpili w Domu Opieki Społecznej na zaproszenie Fundacji "Babcia i Dziadek", która organizuje takie spotkanie dla swoich pensjonariuszy.
- Od momentu naszego powstania staramy się nawiązać współpracę z różnymi instytucjami. Cieszymy się, że wśród gości odwiedzających naszych pensjonariuszy są uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarowie. Samo przebywanie dzieci w naszym Domu Opieki Społecznej przynosi seniorom dużo radości - dopowiada Karolina Kuźma-Adamus kierownik zespołu terapeutyczno-opiekuńczego w Domu Opieki Społecznej w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group