Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wystartował Festiwal „Okiem Młodych”

Czwartek, 11 września 2014, 11:31
Aktualizacja: 11:32
Autor: red.
Świdnica: Wystartował Festiwal „Okiem Młodych”
Fot. użyczone
Już po raz siódmy sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury była zapełniona po brzegi. W środę, 10 września, wystartowała tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Na początek widzowie zobaczyli film nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym, zdobywcę głównej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie, czyli „Deep Love” Jana P. Matuszyńskiego. Przed nami jeszcze cztery dni z kinem najwyższej próby.

- Świdnica rzeczywiście staje się małą stolicą kina. Cieszę się, że „Okiem Młodych” rozwija się i wypływa na międzynarodowe wody, zapewniając nam coraz lepsze wrażenia – mówił na otwarciu prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek. – O klasie Festiwalu świadczy wiele rzeczy, ale w tym roku należy wyróżnić dwa nazwiska – Agnieszkę Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, która objęła imprezę honorowym patronatem; druga osoba to Roman Gutek, kurator ds. filmu przy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, który będzie przewodniczył festiwalowemu Jury. To znak, że „Okiem Młodych” zostało docenione przez jedne z najważniejszych osobistości w polskiej branży filmowej i przestaje mieć jedynie lokalny charakter – podkreślała radna Rady Miejskiej w Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Już dziś, o godzinie 16:00, zapraszamy na nominowaną do Oscara „Scenę Zbrodni” Joshui Oppenheimera, o 18:15 – pokaz „Nowojorskiej ulicy w obiektywie”, w reżyserii Cheryl Dunn, połączony z plenerem fotograficznym „Świdnicka ulica w obiektywie” (przygotowanym razem ze Świdnicką Fotografią Niezależną), o 20:15 – „Mundial. Gra o wszystko” Michała Bielawskiego. Już w piątek rozpoczną się pokazy filmów, walczących o Grand Prix Festiwalu – „Złote Oko”. Również w piątek zapraszamy na pierwszą edycję Międzynarodowego Konkursu Szkół Filmowych.

Na VII „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury (www.sok.com.pl) i Wrocławska Fundacja Filmowa (www.wrocff.com.pl).

Więcej szczegółów i pełny program na stronie Festiwalu: www.okiemmlodych.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group