Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 464
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystartowała termomodernizacja SP w Mokrzeszowie

Wiadomości: Gmina Świdnica
Czwartek, 14 czerwca 2012, 8:16
Aktualizacja: 8:19
Autor: red
Fot. użyczone
Ruszyły prace związane z remontem Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie w ramach „Termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej”. Do końca sierpnia budynek zostanie ocieplony, zyska też nowe drzwi i okna.

Przedmiotem inwestycji są roboty przygotowawczo-rozbiórkowe, demontaż i montaż instalacji odgromowej, docieplenie ścian i stropodachów, obróbki blacharskie: wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Wartość planowanych prac szacowana jest na poziomie 374,9 tys. zł. Na realizację inwestycji gmina otrzyma częściowe dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności. Planowany termin zakończenia prac – sierpień 2012 r.

W 2011 roku w ramach termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej przeprowadzono remont świetlicy w Bystrzycy Górnej. Wykonano m.in. wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, ocieplono stropodach wraz z wymianą pokrycia papowego. Obiekt zyskał nową elewację na powierzchni ponad 700 m2 i został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wartość zadania wyniosła ponad 273 tys. zł., w tym 110,77 tys. zł. to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Pozostała kwota w wysokości 162 tys. stanowiła udział własny gminy.

Projektem termomodernizacji w 2011 roku objęto również budynek Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Wykonano m.in. wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, docieplenie dachu i ścian budynku wraz z nową elewacją i usprawnieniem instalacji grzewczej i instalacji c.w.u. Ponadto wykonano doziemną instalację cieplną wraz z modernizacją węzła cieplnego w kotłowni zasilającej Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Wartość zrealizowanych prac wyniosła 587,4 tys. zł. Dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 stanowiła kwota 227,5 tys. zł.

W projekcie „Termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej” brały udział: gmina Świdnica, miasto Świdnica, gmina Jawor, gmina Świebodzice, powiat świdnicki. Łącznie projekt obejmował termomodernizację 19 obiektów (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoła ponadgimnazjalna, domy kultury, biblioteka). Łączna wartość projektów opiewała na kwotę 30,5 mln zł, w tym unijne wsparcie wyniosło ponad 13 mln zł.

Do końca sierpnia br. planowane jest także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych dot. wykonania instalacji grzewczej w Gimnazjum w Witoszowie Dolnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group