Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wystartowali podbijać Wschód

Poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 9:53
Aktualizacja: 17:51
Autor: red.
Świdnica: Wystartowali podbijać Wschód
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnickie busiaki już na trasie. Dziś w nocy ruszyli w podróż na Wschód. W planach mają zwiedzenia 16 państw i przejechanie 10 tysięcy kilometrów.

Po próbnej podróży dookoła Polski, przyszedł czas na właściwą tegoroczną wyprawę. Piątka świdnickich studentów wyruszyła już w trasę na wschód przez Ukrainę i Bałkany do azjatyckiej części Turcji.

- Najpierw przez Ukrainę chcemy odwiedzić Czarnobyl i dotrzeć śladami Mickiewicza przez Stepy Akermańskie do Odessy i na Krym, po drodze odwiedzając polską wioskę w Mołdawii, następnie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego jedziemy przez Rumunię, gdzie odwiedzimy Zamek Drakuli w Transylwanii i Bułgarię do Turcji gdzie zawitamy do Istambułu i na chwilę postawimy nogę w Azji. Z Turcji przeskakujemy na Morze Śródziemne i jedziemy do Aten aby poczuć starożytną Grecję. Przez kraj betonowych bunkrów, Albanię pojedziemy do Macedonii po drodze odwiedzając miasto tysiąca okien. Stamtąd przez Kosowo i Serbię do Czarnogóry a następnie przez Bośnię i Hercegowinę powylegiwać się na plażach w Chorwacji. Przez Słowenię, Węgry i Słowację powrót do Polski - informują busiaki.

Trasa obejmuje przejazd przez Ukrainę,Mołdawię, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Grecję, Albanię, Macedonię, Kosowo, Serbię, Czarnogórę, Bośnie i Hercegowinę, Chorwację, Słowenię, Węgry i Słowację.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group