Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wystawa gołębi

Środa, 30 listopada 2022, 13:36
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wystawa gołębi
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Ponad 300 gołębi będzie można podziwiać w czasie 43. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych, jaka w dniach od 9 do 11 grudnia odbędzie się w Jaworzynie Śląskiej. Swoje ptaki zaprezentuje pięćdziesięciu wystawców z całego regionu.

Przez trzy dni w sali sportowej przy ulicy Mickiewicza w Jaworzynie Śląskiej będzie można podziwiać gołębie pocztowe prezentowane przez kilkudziesięciu hodowców z całego okręgu wałbrzyskiego, m.in. te, które odnoszą sukcesy podczas corocznych lotów. Swoje ptaki zaprezentuje także dwójka hodowców z Jaworzyny Śląskiej – Zdzisław Woźniak i Jan Kawa.

- Co roku w grudniu organizowane są wystawy gołębi pocztowych w kategorii sport i standard. Pierwsza to typowy wyczyn gołębia, natomiast w standardzie oceniany jest wygląd. Ten sezon był szczególnie udany dla naszej hodowli, na szczeblu sekcji i oddziału zdobyliśmy 10 pucharów i ponad 20 dyplomów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w tym roku pierwszy raz uczestniczyliśmy w prestiżowym locie gołębi młodych z Hanoweru. To dystans 480 km. Na ten lot zakoszowaliśmy 16 gołębi i zdobyliśmy 8 konkursów. W klasyfikacji jokerów zdobyliśmy 5. nagrodę, a z wydolności gołębnika – drugą - mówi Zdzisław Woźniak.

Właściciele najszybszych w tym sezonie gołębi odbiorą nagrody w sobotę, 10 grudnia. Wówczas wręczone zostaną wyróżnienia za mistrzostwo okręgu i rejonu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group