Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1381
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wystawa warta obejrzenia

Środa, 18 października 2023, 9:08
Aktualizacja: 11:09
Autor: red
Świebodzice: Wystawa warta obejrzenia
Fot. UM Świebodzice
Wystawa kolekcjonerska 180 lat Linii Kolejowej Wrocław–Świebodzice.

Prężnie działa Polski Związek Filatelistów Koło Miejskie w Świebodzicach im. Pionierów Świebodzickiej Filatelistyki. W ubiegłym tygodniu w Ratuszu Miejskim Burmistrza Miasta Pawła Ozgę odwiedzili Tadeusz Galicki i Jerzy Gibek.

W miłej atmosferze opowiedzieli o ostatnich osiągnięciach członków koła, m.in. o udziale w XXIII Ogólnopolskiej Wystawie Filatelistycznej Ruda Śląska, która odbyła się w dniach 22-26.09.2023 r. Podczas tego prestiżowego wydarzenia, członkowie PZF w Świebodzicach zaprezentowali publikację literacką, która uzyskała pozłacany medal. Ponadto nagrodzeni zostali również czterej młodzi członkowie koła: Szymon Pawlak – medal duży pozłacany, Łukasz Wierzbicki medal pozłacany, Jakub Pawlak i Michalina Drzał medale srebrne. Burmistrz Miasta serdecznie pogratulował wszystkim wyróżnień, podziękował za bardzo dobrą współpracę z Gminą Świebodzice i życzył wielu kolejnych równie wspaniałych osiągnięć.

Podczas spotkania Tadeusz Gawlicki oraz Jerzy Gibek wręczyli Burmistrzowi Pawłowi Ozdze zaproszenie na wystawę kolekcjonerską okazji 180. lat linii kolejowej Wrocław-Świebodzice, która odbędzie się w dniach 26-28 października br. w Sali ekspozycyjnej na Dworcu PKP. Warto podkreślić, że była to II linia kolejowa na Ziemiach Odzyskanych. Podczas wystawy będzie można wysłuchać wykładów: Oskara Olejnika „Dlaczego Kolej?”, Sebastiana Kotlińskiego „Świebodzickie stacje na tle linii kolejowej Wrocław-Świebodzice-Wałbrzych 1843 2023” oraz Prof. UWr. Dr. Hab. Krzysztofa Jaworskiego „Pieniądz pozakrusztowy u Słowian we wczesnym średniowieczu”. Zaplanowana została także promocja książki „Dworce Świebodzickie”. Ciekawostką jest również fakt, że druga wystawa odbywać się będzie równolegle na Dworcu Głównym we Wrocławiu.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków z budżetu Gminy Świebodzice w ramach otrzymanej dotacji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group