Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów/Świebodzice: Wysypisko w Mokrzeszowie rekultywowane

Sobota, 19 czerwca 2010, 10:03
Aktualizacja: 10:06
Autor: red.
Mokrzeszów/Świebodzice: Wysypisko w Mokrzeszowie rekultywowane
Fot. UM Świebodzice
Prace uszczelniające, pokrycie terenu warstwą rekultywacyjną, która stanowiła będzie podłoże dla roślin, wykonanie odwodnienia, obsianie go zielenią oraz zabezpieczenie skarp – te prace zostaną wykonane na terenie nieczynnego już wysypiska w Mokrzeszowie, na które Świebodzice w ubiegłym roku uzyskały dofinansowanie ze środków unijnych w kwocie ponad 1,6 mln złotych.

Składowisko zlokalizowane jest po wschodniej stronie Świebodzic, a po zachodniej Mokrzeszowa, przy drodze łączącej Ciernie z Mokrzeszowem. Położone jest w wyrobisku powstałym w skutek eksploatacji żwiru na zboczu niewielkiego wyniesienia terenowego.

Wysypisko od wielu lat jest nieczynne, zostało częściowo zrekultywowane, jednak zabezpieczenie składowiska nie jest wystarczające, stąd powstała konieczność podjęcia dodatkowych działań na rzecz pełnej rekultywacji terenu. Prace są w toku, termin zakończenia to listopad 2010 r.

Projekt pn. „Rekultywacja wysypiska odpadów komunalnych w Mokrzeszowie” dofinansowany został z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 w ramach Priorytetu 4. Poprawa stanu środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwa ekologicznego i przeciwpowodziowego Dolnego Śląska (Środowisko i bezpieczeństwo ekologiczne) Działanie 4.1 Gospodarka Odpadami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group