Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wyszukiwarka grobów dostępna na stronie internetowej

Wtorek, 28 sierpnia 2018, 9:40
Aktualizacja: 10:02
Autor: red
Żarów: Wyszukiwarka grobów dostępna na stronie internetowej
Fot. UM Żarów
Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie uruchomiona została wyszukiwarka grobów znajdujących się na cmentarzu komunalnym w Żarowie i Wierzbnej. Wyszukiwarka umożliwia odnalezienie miejsca pochowania osoby zmarłej.

Pozwala dokładnie określić położenie grobu na cmentarzu, co wraz z mapą znacznie ułatwia jego odnalezienie.
- Po wpisaniu jednego z podanych kryteriów: imienia, nazwiska lub daty zgonu wyświetla się lista osób pochowanych, które spełniają dane kryteria. Po wybraniu poszukiwanego zmarłego pojawiają się informacje, takie jak: imię, nazwisko, data urodzenia i śmierci, wyświetlona zostaje także fotografia nagrobka oraz mapa cmentarza, ułatwiająca odnalezienie wybranego grobu. Dzięki wyszukiwarce dostępnej na stronie internetowej osoba szukająca miejsca pochówku swoich bliskich może je odnaleźć błyskawicznie i praktycznie z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu. System ten zawiera aktualne dane dotyczące ewidencji osób pochowanych i grobów - wyjaśnia Tomasz Kuska z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Korzystanie z internetowej wyszukiwarki grobów jest bezpłatne, a sama aplikacja dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie www.um.zarow.pl w banerze "Cmentarze w Żarowie. Wyszukiwarka grobów".

Zadanie realizowane jest w ramach projektu "Rozwój e-usług publicznych jako zwiększenie udziału mieszkańców w procesie decyzyjnym w Gminie Świebodzice, Gminie Żarów oraz Gminie Strzegom" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu to kwota 3 679 970,00 złotych, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 wynosi 2 351 500,83 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group