Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Wywalczyli przepustkę na Mistrzostwa Polski

Środa, 17 kwietnia 2013, 17:42
Aktualizacja: 17:45
Autor: MDvR
Wrocław: Wywalczyli przepustkę na Mistrzostwa Polski
Fot. użyczone
Drużyna szachistów z II Liceum Ogólnokształcącego zajęli wysokie czwarte miejsce w dolnośląskim finale wojewódzkim szachowej licealiady. W składzie zespołu znaleźli się Natalia Mielnik, Damian Daniel, Przemysław Borowski i Bartosz Stelmasik. Zwycięzcą zawodów zostało LO z Bogatyni. Drugie i trzecie miejsce zajęły szkoły z Wrocławia.

Bartek miał okazję zmierzyć się z reprezentantem naszego kraju Oskarem Wieczorkiem. Najlepiej z naszej czwórki spisał się Damian wygrywając wszystkie swoje pojedynki na trzeciej szachownicy. Dostał on indywidualną nagrodę dla najlepszego zawodnika na trzecim stole. Przemek wraz z Natalią uzyskali również wysokie wyniki indywidualne pokazując, że mamy bardzo silną ekipę. Drużyna II LO ma szanse osiągnąć dobry wynik w Mistrzostwach Polski, które odbędą się od 27 do 29 maja w Solinie.

Bartosz Stelmasik , tak komentuje ostatni występ swojej drużyny - Nasza ekipa zmierzyła się z bardzo dobrymi drużynami. W szachach bardzo często jeden błąd może spowodować, że szachista nie będzie w stanie podnieść się i wygrać swojego meczu. Tak też było z nami, choć chęć walki do końca pokazała, że od tej reguły są też wyjątki. Poziom finału dolnośląskiego był bardzo wysoki, a najlepiej o tym świadczą rankingi poszczególnych zawodników. Mamy nadzieję, że uda nam się pojechać na Mistrzostwach Polski pokazać się z jak najlepszej strony.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group