Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Wzięli udział w Szlachetnej Paczce

Sobota, 10 grudnia 2016, 10:57
Autor: red
Witoszów Dolny: Wzięli udział w Szlachetnej Paczce
Fot. Gmina Świdnica
Już po raz czwarty uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielami włączyli się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA.

19 kartonów trafi do 5 osobowej rodziny pod Wałbrzychem.
- Święta, to szczególny czas kiedy spotykamy się całymi rodzinami i nie martwimy się o nic. Chciałabym, aby rodzina, której w tym roku pomagamy miała tak samo – mówiła Julia z klasy V.

19 listopada br. wystartowała XVI edycja Szlachetnej Paczki, która ma na celu wsparcie rodzin w potrzebie w tym szczególnym, świątecznym okresie. Również i w tym roku wsparliśmy akcję.
- Czwarty rok z rzędu uczniowie szkoły z zaangażowaniem włączyli się w dzieło pomocy potrzebującym, wykazując się empatią, wrażliwością i zrozumieniem dla słabszych i uboższych. W piątek 9 grudnia wraz z kilkoma mamami i pedagogami spakowali gromadzone od kilku tygodni produkty spożywcze, środki czystości, odzież, przybory szkolne i drobne upominki dla wybranej rodziny. Efekt 19 kartonów – mówi Krystyna Kwaśnik, dyrektor szkoły.

- Dla nas pomaganie jest naturalną rzeczą, bardzo często nie doceniamy jak wiele posiadamy. Biorąc udział w takich przedsięwzięciach możemy dać radość rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Uczymy w ten sposób nasze dzieci wrażliwości i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Dzieci często nieświadomie ukazują to, co dorośli nazywają empatią. Jako jedna osoba nie zrobimy wiele natomiast jako grupa możemy uszczęśliwić całą rodzinę – mówili zgodnie rodzice.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej im. L Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym za okazane wsparcie i przekazane produkty i upominki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group