Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem ”Niebezpieczne przewozy”

Piątek, 26 września 2014, 12:51
Aktualizacja: 13:48
Autor: red.
Dolny Śląsk: Wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem ”Niebezpieczne przewozy”
Fot. KWP Wrocław
Blisko 1500 skontrolowanych pojazdów, w tym około 600 samochodów ciężarowych, to efekt wzmożonych działań kontrolnych, przeprowadzonych przez dolnośląskich policjantów ruchu drogowego, w ramach akcji „Niebezpieczne przewozy”. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawniali przypadki niewłaściwie zabezpieczonego ładunku, przeładowania pojazdów, nieprawidłowości przy przewozie materiałów niebezpiecznych, czasu pracy, czy też niewłaściwego stanu technicznego. Nie obyło się niestety też bez przekroczenia dozwolonej prędkości i nietrzeźwych kierujących.

Dolnośląscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w tym tygodniu wzmożone działania kontrolne ukierunkowane głównie na pojazdy przewożące ładunki niebezpieczne i przestrzeganie przez kierujących odpowiednich w tym zakresie przepisów.

Podczas akcji, policjanci skontrolowali łącznie 1459 pojazdów, w tym 599 samochodów ciężarowych. Efektem kontroli, przeprowadzonych na dolnośląskich drogach, było m.in. ujawnienie 12 przypadków niewłaściwie zabezpieczonego ładunku, 7 przypadków przeładowania pojazdów, 5 przypadków naruszeń przepisów dotyczących czasu pracy, 8 przypadków, w których funkcjonariusze stwierdzili nieprawidłowości przy przewozie materiałów niebezpiecznych i 1 kierującego, który prowadził pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości.

319 kierujących nie stosowało się do ograniczeń prędkości, z czego 113, to kierujący samochodami ciężarowymi. W 168 przypadkach policjanci stwierdzili nieprawidłowości związane ze stanem technicznym kontrolowanych pojazdów, z czego 34 samochody nie zostały dopuszczone do dalszego ruchu.

W związku z w/w i innymi ujawnionymi przypadkami niestosowania się do obowiązujących przepisów, 664 kierujących zostało ukaranych mandatami, w 8 przypadkach skierowano do sądu wnioski o ukaranie, a 54 kierujących zostało pouczonych. Policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy oraz 178 dowodów rejestracyjnych, w tym w 112 przypadkach były dowody rejestracyjne pojazdów ciężarowych.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group