Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1121
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Wzmożone kontrole

Sobota, 11 kwietnia 2020, 15:01
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Wzmożone kontrole
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w obliczu wprowadzonych nowych obostrzeń intensyfikują działania na ulicach miast i mniejszych miejscowości. Służby patrolowe wspierane są przez Wojska Obrony Terytorialnej z Zamościa. O przypadkach złamania zakazów powiadomione zostaną służby sanitarne. Osoby łamiące obowiązujące przepisy, muszą liczyć się z wysokimi karami finansowymi.

Każdego dnia na ulice naszego powiatu wyrusza również wiele policyjno–wojskowych patroli. Świdniccy policjanci w realizacji licznych zadań wspierani są przez Wojska Obrony Terytorialnej z Zamościa. Podczas wspólnych patroli mundurowi dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz sprawdzają, czy stosują się oni do obowiązujących ograniczeń, zwłaszcza w kwestii ruchu pieszego i kołowego. Ich działania mają również charakter profilaktyczny i edukacyjny – uświadamiają mieszkańcom powiatu świdnickiego zagrożenia wynikające z rozprzestrzeniania się wirusa oraz sposoby przeciwdziałania temu zjawisku.

Ponadto funkcjonariusze każdego dnia odwiedzają przeszło 600 osób objętych kwarantanną, sprawdzając czy przestrzegają oni zasad domowej izolacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group