Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1020
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wzmożone kontrole importowanych towarów z Dalekiego Wschodu

Poniedziałek, 6 stycznia 2014, 12:24
Aktualizacja: 12:25
Autor: red.
Dolny Śląsk: Wzmożone kontrole importowanych towarów z Dalekiego Wschodu
Fot. archiwum
W związku z zaobserwowanym w ostatnim czasie zjawiskiem sukcesywnego obniżania deklarowanej wartości celnej importowanych wyrobów tekstylnych i obuwia pochodzących z Dalekiego Wschodu, Służba Celna zintensyfikuje działania kontrolne ukierunkowane na przeciwdziałanie zaniżaniu wartości celnej tych towarów, a także eliminację oszustw w tym obszarze.

Działania kontrolne będą prowadzone indywidualnie, opierając na analizie ryzyka i będą polegały na bardziej szczegółowym badaniu konkretnych zgłoszeń celnych pod kątem wartości celnej sprowadzanych z Dalekiego Wschodu tekstyliów i obuwia. Będą one prowadzone w taki sposób, żeby nie zakłócić płynności obrotu towarowego tymi towarami.
W obrocie towarami należącymi do tej grupy towarowej Służba Celna stykała się w przeszłości z rażącym zaniżaniem wartości celnej. Zdarzały się nawet zgłoszenia celne odzieży o wartości zaniżonej dwudziestokrotnie.

Zjawisko zaniżania wartości celnej importowanych towarów jest elementem nieuczciwej konkurencji wobec przedsiębiorców rzetelnie wywiązujących się z obowiązków celnych i podatkowych, działaniem na szkodę budżetu Polski i UE oraz wiąże się z podwyższonym ryzykiem wprowadzania na rynek towarów szkodliwych.

(Izba Celna)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group