Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wzorowa postawa

Poniedziałek, 31 stycznia 2022, 13:26
Aktualizacja: 14:27
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wzorowa postawa
Fot. KPP Świdnica
Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Mundurowy wracał po zakończonej służbie do domu i zauważył siarczyste płomienie wydobywające się z komina jednego z budynków. Zareagował błyskawicznie i przypuszczając, że w obiekcie mogą znajdować się jego mieszkańcy i ostrzegł ich o zagrożeniu. W konsekwencji prawdopodobnie udało się zapobiec kolejnej tragedii.

Aspirant Bartosz Kupczak jest funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego ze świdnickiej komendy Policji, gdy 30 stycznia br. wracał wieczorem po zakończonej służbie do domu, zauważył w Jaworzynie Śląskiej ogień oraz mnóstwo iskier, które wydobywały się z komina jednego z budynków. Cały dach pokryty był już rozżarzonymi iskrami, które porywisty wiatr rozrzucał na drogę oraz inne przyległe domy mieszkalne.

Widząc co się dzieje i myśląc o tym, co za chwilę może się wydarzyć, funkcjonariusz natychmiast podjął działania związane z ratowaniem ludzkiego życia. Zaalarmował mieszkańców budynku i jak się okazało dzięki temu, nieświadoma zagrożenia seniorka wraz z synem, pospiesznie, ale bezpiecznie opuścili budynek.

Na miejsce wezwał również Straż Pożarną, która rozpoczęła swoje czynności związane z gaszeniem pożaru.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group