Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: X Jubileuszowy Polonez Maturzystów

Piątek, 17 stycznia 2014, 9:24
Aktualizacja: 16:37
Autor: red.
Świdnica: X Jubileuszowy Polonez Maturzystów
Fot. użyczone
Już po raz dziesiąty na zaproszenie Zespołu Szkół Mechanicznych młodzież z trzynastu szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego – w sumie 1071 osób , zatańczyła w czwartek,16 stycznia poloneza na świdnickim Rynku.

Tuż po 12.00 z dwóch stron Rynku – od strony ul. Kotlarskiej i od ul. Grodzkiej - wyruszyły dwa korowody. Jeden był prowadzony przez prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka, a drugi przez starostę swidnickiego Zygmunta Worsę. Tradycyjnie imprezę wspierał Świdnicki Ośrodek Kultury, a choreografię opracowali Maria i Wojciech Skiślewiczowie. Tancerze z Zespołu Tańca Estradowego i Narodowego „Krąg” zadbali, by polonez był odtańczony z pięknymi figurami i bez zakłóceń.

Zespół Szkół Mechanicznych przygotował również pamiątkowe certyfikaty dla każdego uczestnika tego niecodziennego wydarzenia. Na zakończenie imprezy młodzież wypuściła w niebo niebiesko-żółte balony i została sfotografowana z wysokości drabiny strażackiej. Zespół muzyczny „The Mechanix” z ZSM wzbogacił imprezę muzycznie, podczas gdy młodzież została zaproszona na herbatę i ciasteczka.

Na Rynku w Świdnicy zatańczyli uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, IV LO, Zespołu Szkół nr 1, I LO, Liceum Ogólnokształcącego ze Strzegomia, Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych, II LO, III LO, Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Zespołu Szkół w Strzegomiu oraz Zespołu Szkół w Żarowie. Dokładnie o tej samej porze do Poloneza Maturzystów w swoich miejscowościach stanęli uczniowie szkół z zaprzyjaźnionych powiatów kartuskiego, łowickiego i tatrzańskiego.

Impreza była niezwykle udana i z pewnością będzie kontynuowana. Do zobaczenia za rok na Świdnickim Rynku!

(ZSM)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group