Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 689
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: X Konkurs Historyczny „Świdnica – Moje Miasto”

Niedziela, 16 czerwca 2013, 13:51
Aktualizacja: 13:53
Autor: red.
Organizatorem jest od początku Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, zaś partnerem merytorycznym Muzeum Dawnego Kupiectwa. Do konkursu zgłoszono 11 trzyosobowych drużyn z 10 świdnickich szkół.

Udział wzięło 10 drużyn z 9 szkół. Wszyscy wzięli udział w teście, przygotowanym przez jury, w skład którego weszli: Wiesław Rośkowicz, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz pracownicy naukowi tego muzeum – Zbigniew Malicki (autor większości pytań) i dr Dobiesław Karst. Konkurs odbył się 22 maja w siedzibie Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Najlepiej z testem poradził sobie Mateusz Bortkiewicz, wychowanek prof. Małgorzaty Krawczyk z II Liceum Ogólnokształcącego. Zdobywając pierwsze miejsce Mateusz otrzymuje główną nagrodę – tygodniowy wyjazd do Londynu, połączony z kursem językowym. II miejsce zajęła Agnieszka Wąż, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, wychowanka prof. Edyty Komońskiej. W nagrodę otrzymuje wysokiej klasy aparat fotograficzny. Miejsce III przypadło Janowi Jaśkowiakowi, wychowankowi prof. Zofii Skowrońskiej-Wiśniewskiej, która jest jednocześnie wicedyrektorem szkoły. Nagrodą dla Jana jest tablet.

Po podliczeniu wyników wszystkich uczestników najlepszą drużyną okazał się zespół pani prof. Małgorzaty Krawczyk z II LO. Szkoła otrzyma nagrodę, ufundowaną przez redakcję „Wiadomości Świdnickich”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group