Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 835
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: XI Polonez w świdnickim Rynku

Piątek, 16 stycznia 2015, 11:12
Aktualizacja: 13:15
Autor: red.
Świdnica: XI Polonez w świdnickim Rynku
Fot. Starostwo Powiatowe
15 stycznia, punktualnie o godz. 12.00, świdnicki Rynek zapełnił się przeszło 500 tańczącymi parami, które już po raz XI zatańczyły tradycyjnego, przedmaturalnego Poloneza. Podzielone na dwa korowody grupy z gracją tańczyły na przestrzeni całego Rynku.

Jedną z nich prowadził Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Tuż za nim pląsali Stanisław Szelewa Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Świdnickiego Starostwa oraz Wicestarosta Zygmunt Worsa. W drugim korowodzie prym wiedli przedstawiciele Urzędu Miejskiego z Prezydent Beatą Moskal-Słaniewską na czele. Ostatni raz Poloneza tańczyłem ponad 20 lat temu, na swojej studniówce, mam nadzieję, że dzisiaj poszło mi lepiej. Dziękuję za zaproszenie i życzę Wam połamania piór na maturze oraz trafnych wyborów w przyszłości – powiedział na zakończenie Starosta Świdnicki.

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Podobna inicjatywa odbyła się także w partnerskich powiatach Powiatu Świdnickiego w Kartuzach i Zakopanem.

(Piotr Dębek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group