Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XII Tradycje Stołu Wielkanocnego przed nami

Wiadomości: Marcinowice
Piątek, 29 stycznia 2016, 8:50
Autor: opr.red.
Fot. www.marcinowice.pl
Więcej wystawców, więcej atrakcji, bogatsza i ciekawsza oferta – tak zapowiada się XII już edycja Tradycji Stołu Wielkanocnego, która jak co roku, odbędzie się w Niedzielę Palmową 20 marca.

Na imprezę zapraszani są co roku miasta i powiaty partnerskie gminy Marcinowice i powiatu świdnickiego z Polski i zagranicy. Tym razem do Jicina (Czechy), powiatu łowickiego, powiatu kartuskiego, powiatu tatrzańskiego dołączą nowi partnerzy gminy Marcinowice – czeska gmina Luzany oraz mikroregion Lazenski, także z Republiki Czeskiej.

Organizatorami imprezy są gmina Marcinowice, powiat świdnicki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach

– Tegoroczna formuła została rozszerzona o Kiermasz Produktu Wielkanocnego, podczas którego lokalni przedsiębiorcy i osoby indywidualne będą mogły zaprezentować oraz sprzedać swoje unikalne i wyjątkowe produkty – informuje Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Na ten cel zostanie uruchomiona druga hala wystawiennicza.

Główna część imprezy, podczas której prezentowane są potrawy przygotowane przez gminy partnerskie, rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, organizacje, szkoły, odbędzie się w dotychczasowej formule. Udział w niej jest bezpłatny na specjalne zaproszenie organizatora. Wystawcy chcący wziąć udział w Kiermaszu Produktu Wielkanocnego, będą zobowiązani do symbolicznej opłaty w wysokości 50 zł. Chęć udziału w kiermaszu można zgłaszać już teraz.

Szczegóły, karta zgłoszenia, zdjęcia, filmy dostępne są na uruchomionej specjalnie stronie www.tradycjestolu.marcinowice.pl.

– Gorąco zachęcam do udziału w Tradycjach Stołu Wielkanocnego – mówi Władysław Gołębiowski, dziś wójt, a niegdyś – jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – pomysłodawca i organizator imprezy. – Jest to doskonała okazja do obcowania z tradycyjną, ale i nowoczesną kuchnią świąteczną, przypomnienia ludowych obyczajów i po prostu świetnej zabawy. Między innymi za ten wkład w kultywowanie polskich tradycji gmina otrzymała w ubiegłym roku Złoty Kompas w kategorii kultura w Plebiscycie Samorządowym Kompasy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group