Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1032
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: XIII Festiwal Nauki w Świdnicy

Poniedziałek, 14 marca 2016, 7:08
Aktualizacja: 8:17
Autor: opr.red.
Świdnica: XIII Festiwal Nauki w Świdnicy
Fot. użyczone
17 marca 2016 roku po raz kolejny będziemy mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej i niezwykle interesującej imprezie w ZSM. Właśnie tego dnia odbędzie się kolejna, XIII edycja Festiwalu Nauki, który na dobre zagościł w kanonie imprez szkoły.

Tematem przewodnim tegorocznego XIII Festiwalu Nauki w szkole jest złoto....czyli " Nie wszystko złoto co się świeci" . Temat ten będzie prezentowany przez specjalistów z różnorodnych dziedzin, czasami nawet w sposób bardzo zaskakujący i odkrywczy.

Swój udział w imprezie potwierdzili :

- prof.zw.dr hab.Janusz Janeczek z Katedry Geochemii, Mineralogii i Pentrografii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pan profesor będzie miał wykład inauguracyjny pt. „Minerały droższe od złota”. Janusz Janeczek jako tzw. Visiting profssor wygłosił ,między innymi, wykłady na uniwersytetach : Arhus w Danii, Masaryka w Brnie, Menoufia w Egipcie, Nowy Meksyk, USA, oraz wykłady na konferencjach naukowych w: Argentynie, Francji, Japonii, Kanadzie, USA, Włoszech. Natomiast w tym roku - na Festiwalu Nauki w „Mechaniku”
- Dr inż. Paweł Zagożdżon z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej przyjedzie z wykładem „ Kopalnie złota od starożytnego Egiptu do współczesności”,
- Pracownicy Ośrodka Dydaktycznego Parku Narodowego Gór Stołowych, mgr inż Tadeusz Kandesef i mgr inż.Tomasz Mazur , którzy zaprezentują swój wykład pt.” Z wykrywaczem historii w Górach Stołowych,”
- Magdalena Woch, Kierownik Działu Turystyki i Kultury zamku Książ,v-ce prezesFundacji Ks.Daisy von Pless – „Skarby Dolnego Śląska-między innymi”złoty pociąg”,
- mgr inż.Leopold Stępowski, kierownik obserwatorium PAN w zamku Książ – „Tajemnice i skarby podziemi zamku Książ”,
- Mikołaj Sokół ,dziennikarz, pasjonat, komentator sportowy, wszechznawca F1, znajomy Roberta Kubicy. Na pytanie jak swoją prezentacją nawiąże do tematu festiwalu,odpowiedział : „to nie będzie trudno, przecież Hamilton jeździ w “złotym” kasku”,
- Krzysztof Pamuła, nauczyciel j. angielskiego, pracownik ZSM, pasjonat sportów motocyklowych i motocykli, zapalony cyklista wystąpi wraz ze swoimi uczniami z prezentacją i pokazem „złotych maszyn”.

To będzie pełen wrażeń i emocji dzień, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Taka impreza zdarza się tylko raz w roku! Do zobaczenia w murach szkoły!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group