Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: XIII Grand Prix MTB Solidarności za nami

Czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:00
Autor: red
Jaworzyna Śląska: XIII Grand Prix MTB Solidarności za nami
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W Jaworzynie Śląskiej odbył się wyścig kolarstwa górskiego – XIII Grand Prix MTB Solidarności.

Impreza sportowa ma na celu nawiązywanie do kolejnych rocznic powstania NSZZ Solidarność. To sportowe wydarzenie jest doskonałą okazją do łączenia różnych środowisk i upowszechniania idei „Solidarności”.

Trzynasta edycja imprezy nie okazała się pechowa dla organizatorów i uczestników wyścigu, dopisała pogoda, która była idealna zarówno dla uczestników, jak i dla kibiców. Na starcie pojawiło się ponad stu zawodników, którzy mieli szansę zdobyć punkty do challege’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Rywalizacja w kategoriach junior, juniorka, masters oraz cyklosport osiągnęła w tym roku rangę Mistrzostw Dolnego Śląska MTB.

Trasa tegorocznej edycji wyścigu przebiegała po ścieżkach jaworzyńskiego lasu wokół Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej, gdzie zlokalizowane były start i meta wyścigu. Podczas rywalizacji na szybkiej trasie nie zabrakło dynamicznych akcji, między innymi w postaci efektownych skoków w wykonaniu kolarzy. Organizatorzy przygotowali kilka technicznych elementów, które pokonującym je zawodnikom nie sprawiły jednak wielu kłopotów. Nie obyło się jednak bez kilku upadków, na szczęście niegroźnych.

Najwięcej emocji tradycyjnie przyniosły wyścigi najmłodszych adeptów kolarstwa, którzy przy gorącym dopingu widzów dali z siebie wszystko na krótkich rundach, przygotowanych specjalnie dla nich.

W uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych zawodników wzięli udział Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” Sp. z .o o. Pan Ireneusz Besser, trener sekcji kolarskiej MKS „Karolina” i Dyrektor Sportowy wyścigu Pan Antoni Szewczyk. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe i finansowe, ufundowane przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Kultury Zdrowotnej i Sportu NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu, Gminę Jaworzyna Śląska, Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” Sp. z o. o., „JAKO Polska Sp. z o. o.” oraz sklep rowerowy E. Dejnek w Świdnicy.

Patronat nad imprezą objęła Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy ZPS „Karolina” Sp. z o. o., a organizatorami wyścigu byli Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej oraz Sekcja Kolarska MKS „Karolina”.

Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom zabezpieczającym przebieg wyścigu, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Świdnica Panu Romanowi Bereźnickiemu za przychylność dla organizacji wyścigu na terenach leśnych, obsadzie sędziowskiej za dobrą współpracę i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XIII Grand Prix MTB w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group