Czytających: 1427

Świebodzice: XIII Memoriał Sosika za nami

Czwartek, 23 sierpnia 2012, 11:56
Aktualizacja: 11:57
W sobotę 18 sierpnia 2012r. przy pięknej słonecznej pogodzie, w międzynarodowej obsadzie rozegrany został XIII Memoriał Pawła Sosika. Wyścig przeprowadzono w trzech kategoriach na dystansach od 36,2km do 90,5km, a udział w zawodach wzięło 139 zawodniczek i zawodników, w tym 20 zawodniczek ze Austrii, Czech Niemiec i Szwajcarii.

Imprezę uroczyście otworzył burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, życząc zawodnikom udanej rywalizacji. W głównym wyścigu memoriałowym zwyciężyła zawodniczka ze Szwajcarii Nicole Hanselmann.

Memoriał Pawła Sosika to tradycyjnie IV etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego, rozegranego dniach 16 - 18.08.2012r. W tym wieloetapowym wyścigu zwyciężyła Karolina Niewiadoma z WLKS Krakus DBC Czaja przed Pauliną Brzeźną-Bentkowską z Dzierżoniowa i Paulą Gorycką 4F-E-Vive Racine Team (olimpijka z Londynu).

- Duży sukces odnotowali kolarze wałbrzyscy - Paweł Przewiędła zwyciężył w kategorii juniora młodszego a Karolina Wolska zajęła drugie miejsce w kategorii juniorki młodszej, oboje zwyciężyli w swoich kategoriach w prowadzonej klasyfikacji górskiej - cieszy się Władysław Góra, organizator wyścigu.

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody a wyróżnieni zawodnicy nagrody od prywatnych sponsorów. Fundatorami tych nagród byli: Bogdan Kożuchowicz - Burmistrz Miasta Świebodzice, Państwo Jolanta Ryszard Sosikowie, Pan Janusz Ziopaja i Pan Leszek Gucwa.