Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: XV Jarmark Wielkanocny – zaproszenie

Piątek, 8 marca 2013, 15:00
Aktualizacja: 15:02
Autor: red.
Strzegom: XV Jarmark Wielkanocny – zaproszenie
Fot. organizator
Strzegomskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w XV Jubileuszowym Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się 24 marca w Sali Balowej Strzegomskiego Centrum Kultury II przy ul. I. J. Paderewskiego 1B.

W pierwszej części jarmarku zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Św., która rozpocznie się o godz. 11:30 w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu. Tam również nastąpi uroczyste poświęcenie palm wielkanocnych.

Po zakończeniu Mszy Św. w godz. 13:00 – 16:00 zapraszamy do udziału w prezentacjach artystycznych dzieci, młodzieży i dorosłych do Sali Balowej Strzegomskiego Centrum Kultury II, gdzie odbędzie się kiermasz i wystawa stroików, palm i ozdób świątecznych oraz degustacja wypieków świątecznych.

Tegoroczna edycja jarmarku uwieńczona zostanie rozstrzygnięciem konkursów na najbardziej oryginalną palmę wielkanocną, najciekawsze stoisko wielkanocne oraz na tradycyjną potrawę wielkanocną. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Goście przyjeżdżający już na święta oraz mieszkańcy będą mogli też zakupić stroiki, ozdoby i pisanki. Prezentujące się na scenie zespoły folklorystyczne, przy straganach twórcy ludowi i rękodzielnicy pokażą całe bogactwo kultury Ziemi Strzegomskiej, ucząc tym samym młode pokolenie, dzieci i młodzież tradycji, obrzędów i zwyczajów naszej małej Ojczyzny.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group