Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: XV Miejsko–Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych

Wtorek, 17 stycznia 2012, 12:46
Aktualizacja: 12:47
Autor: red
Gmina Żarów: XV Miejsko–Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych
Fot. użyczone
W dniu 15 stycznia o godz. 1500, na sali widowiskowo–sportowej przy ul. Armii Krajowej 60 odbył się XV już Przegląd Zespołów Kolędniczych, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Uroczystego otwarcia Przeglądu dokonała Pani Sylwia Pawlik – Sekretarz Gminy Żarów wraz z Panią Martą Makuch – Kierownikiem Oddziału KASA Wspólnota w Żarowie i Panem Tadeuszem Pudlikiem – Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żarowie. Tegoroczny Przegląd miał charakter konkursowy, do którego przystąpiło ok. 200 osób w 6 zespołach kolędniczych z Żarowa, Imbramowic i Mrowin. Do oceny prezentowanych przedstawień jasełkowych, organizator Przeglądu Zespołów Kolędniczych powołał JURY w składzie: Przewodniczący Jury – Tomasz Sochacki – Dyrektor Studia Artystycznego „Katharsis” w Świdnicy, członek – Mirosława Druzd – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy, członek – Stanisława Biernacka – Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów im. ks. Jana Twardowskiego w Żarowie. Zanim jednak zaczęła się część konkursowa, na scenie pojawiły się dzieci z Kalna pod opieką Pani Ewy Wołek – Przewodniczącej Rady Sołeckiej w Kalnie. 16-osobowy zespół taneczny składający się z dzieci w wieku od 5-10 lat zaprezentował „Świąteczne tańce”, które wprowadziły wszystkich (widownie wypełniona po brzegi) w Bożonarodzeniowy nastrój.
Część konkursową rozpoczęły dzieci z grupy teatralnej o nazwie „ Teatr Tygrysków” z Bajkowego Przedszkola w Żarowie, które do występu przygotowały panie: Mariola Król i Jolanta Nowak. Kolejne przedstawienie pt. „Witamy Boże Dziecię” przygotowały, pod bacznym okiem Pani Iwony Nieradki i Pani Renaty Węglarz, dzieci z klas II „c” i „d” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Również dzieci z klasy II „a” i b” tejże szkoły, pod kierownictwem Pań: Teresy Bartoszewicz-Malec i Małgorzaty Mikosz-Salwowskiej, wystąpiły w przedstawieniu pt. „Jest taki dzień”. Kolejna grupa dzieci, która wystąpiła na deskach żarowskiej sceny to uczniowie klas od I do VI Szkoły Podstawowej w Imbramowicach przygotowane przez Panie: Agnieszkę Zdunik, Renatę Kanior, Agnieszkę Stencel i Adriannę Krawczyszyn. Jako kolejny zespół kolędniczy wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. 26-osobową grupę uczniów przygotowały Panie: Katarzyna Buczma, Bernadetta Lesiak i Magdalena Komisarczyk. Ostatni konkursowy występ to „Świąteczne Kolędowanie” dzieci z Placówki wsparcia dziennego „Cztery Pory Roku” przy Żarowskim Stowarzyszeniu „Edukacja”. Dzieci zaśpiewały piękne kolędy przy akompaniamencie ich opiekunki Bernadetty Lesiak.
Przez ok. 3 godziny można było zobaczyć, za sprawa występujących dzieci całą gamę barw, osobowości, kreacji, znajomości Biblii oraz umiejętności uczestników Przeglądu. Wszystkie występy nagradzane były przez liczną widownię gromkimi brawami.

W czasie, kiedy JURY udało się na naradę, na scenie pojawił się tradycyjnie Zespół Śpiewaczy „Żarowianie” umilając swym występem czas oczekiwania na werdykt Jurorów.

Oto protokół JURY XV Miejsko-Gminnego Przeglądu Zespołów Kolędniczych

Jury w składzie:
1. Przewodniczący – Tomasz Sochacki
2. członek – Mirosława Druzd
3. członek – Stanisława Biernacka

Po wnikliwym przesłuchaniu i analizie prezentacji 6 zespołów kolędniczych, JURY postanowiło przyznać następujące miejsca i nagrody:

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie klasy II „a” i „b”

II miejsce – Bajkowe Przedszkole w Żarowie

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Imbramowicach

Fundatorem nagród pieniężnych oraz słodyczy było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz KASA Wspólnota Oddział w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group