Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: XV Mini Paraolimpiada w Dobromierzu

Sobota, 24 lutego 2018, 11:41
Autor: red
Dobromierz: XV Mini Paraolimpiada w Dobromierzu
Fot. UG Dobromierz
Tradycyjnie, już po raz piętnasty, w hali sportowej w Dobromierzu odbyło się spotkanie integracyjne uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej z Jaskulina.

Celem tego spotkania były: możliwość wykazania się sprawnością ruchową, zdrową rywalizacją dzieci i osób z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi, dobra zabawa poprzez aktywność fizyczną oraz podnoszenie poziomu samoakceptacji społecznej dzieci i niepełnosprawnych.

XV Mini Paraolimpiadę zainaugurowała defilada wszystkich zawodników, po której wniesiona została flaga olimpijska, a następnie zapalony znicz. Po krótkim powitaniu gości uczestnicy zmagali się w dziesięciu konkurencjach zespołowych: sztafeta pisana, wyścig brygad murarskich, rzut oszczepem, transport kół, sadzenie ziemniaków, kręgle, bieg przez płotki, hokejowy slalom, bieg z piłkami lekarskimi i słodka sztafeta. Wszystkie konkurencje wzbudziły duże zainteresowanie wśród przybyłych, wywołały także wiele emocji i pozytywnej energii.

W przerwie między konkurencjami wszyscy zmęczeni sportowcy i kibice mogli obejrzeć występ artystyczny uczniów z oddziału przedszkolnego, którzy zaprezentowali układ taneczny "Polka prawdziwa" oraz zaprosili wszystkich uczestników spotkania do wspólnej zabawy z klaunami.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów drużyny otrzymały pamiątkowe medale i pozowały do wspólnych zdjęć. Niespodzianką dla uczestników paraolimpiady był piękny, urodzinowy tort przygotowany przez panią Teresę Dobrowolską.

Spotkanie integracyjne pod hasłem ,,XV Mini Paraolimpiada" przebiegło w bardzo miłej atmosferze, pełnej sportowych emocji. Radości, śmiechu i zdrowej rywalizacji było co niemiara, a doping słychać było w całej szkole.

Na zakończenie uczniowie pożegnali swoich gości słowami: "do zobaczenia w przyszłym roku!".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group