Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: XVI Gala Bożonarodzeniowa

Czwartek, 24 grudnia 2015, 7:30
Aktualizacja: 23:04
Autor: opr.red.
Świdnica: XVI Gala Bożonarodzeniowa
Fot. użyczone
W poniedziałek, 21 grudnia, po raz 16 Zespół Szkół Hotelarsko–Turystycznych zorganizował świąteczną Galę Bożonarodzeniową. Motywem przewodnim tegorocznej Gali było piwo i tradycje piwne Świdnicy.

W Gali uczestniczyli władze samorządowe z terenu powiatu, radni powiatowi, duchowieństwo, przedstawiciele służb i jednostek podległych powiatu, komendanci służb mundurowych, przedstawiciele przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych działających w Powiecie Świdnickim. Spotkanie rozpoczął Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Dzisiejsze spotkanie to nie tylko okazja do życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych ale także do krótkiego podsumowania, gdyż w tym okresie przypada rok działalności Zarządu Powiatu - mówił do przybyłych Starosta Świdnicki.

Po życzeniach i podsumowaniu roku działalności Zarządu Powiatu uczniowie zaangażowani w przygotowanie Gali przedstawili krótką historię piwowarstwa i piwnych tradycji Świdnicy. Dzisiejsza Gala nie przez przypadek odbywa się w Restauracji Manufaktura. To tutaj właśnie przez wiele dziesięcioleci działał browar, który warzył znakomite piwo podtrzymując wielowiekową, sięgającą średniowiecza, tradycję wytwarzania piwa w naszym mieście - mówił Sebastian Krzywda, koordynator i twórca wydarzenia. No koniec nagrodzone zostały zwycięskie prezentacje stołów wigilijnych, które można było podziwiać w ramach Festiwalu Stołów Świątecznych w Galerii Świdnickiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group