Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: XXI Międzyszkolne Spotkanie Ekologiczne

Poniedziałek, 4 maja 2015, 11:01
Aktualizacja: 11:13
Autor: red.
Świdnica: XXI Międzyszkolne Spotkanie Ekologiczne
Fot. użyczone
Spotkania Ekologiczne to jedna z form rozwijania wśród uczniów zainteresowań ekologicznych i kształtowania postaw odpowiedzialności za środowisko. Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy podejmuje się tego zadania niezmiennie od wielu lat. 30 kwietnia br. zorganizowało już po raz 21. Międzyszkolne Spotkanie z Ekologią, tym razem pod hasłem: „Globalnie, regionalnie, odpowiedzialnie.”.

Uroczystość udało się zrealizować dzięki wspaniałomyślności sponsorów, do których należą: Urząd Miasta w Świdnicy, pan Mariusz Sośniak – prezes Przedsiębiorstwa Robót Wodnych i Ekologicznych „ EKO- WOD” w Świdnicy, pan Bogdan Leśniański – prezes zarządu „Wagony Świdnica” S.A. THE GREENBRIER COMPANIES, pan Jacek Sochacki– prezes zarządu Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, pan Jacek Piotrowski – prezes zarządu Miejskich Zakładów Energetyki Cieplnej w Świdnicy.

Integralną częścią przedsięwzięcia był Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny pod hasłem: „Globalnie – regionalnie - odpowiedzialnie”, w którym rywalizowali uczniowie gimnazjów z Roztoki, Lutomi Dolnej, Witoszowa Dolnego, ze Strzegomia i Świdnicy. Podczas finału natomiast dwuosobowe zespoły z klas 1-3 Gimnazjum nr 3 rozwiązywały ciekawe zadania turnieju ekologicznego.

Przy okazji spotkania ekologicznego podsumowano także realizację całorocznego projektu edukacyjnego, który przebiegał pod hasłem: „Globalnie, lokalnie, odpowiedzialnie”. Goście: pan Jan Dzięcielski - przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica, pan Adam Pietras - przedstawiciel Referatu Oświaty i Wychowania UM w Świdnicy oraz przedstawiciel Centrum Technologii Energetycznej w Świdnicy – pan Michał Zadora, nauczyciele i uczniowie poznali szereg różnorodnych zadań z zakresu edukacji ekologicznej, realizowanych w tym roku szkolnym przez drugoklasistów, np. „ Postaw na słońce”, „Sztuka ze śmieci” czy „Regionalne smaki”. Przedstawiciele klas 2, z tremą, ale dumnie, prezentowali publiczności efekty swojej pracy. Można też było obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiciela Centrum Technologii Energetycznej w Świdnicy na temat odnawialnych źródeł energii oraz film nagrany przez uczniów 3b i 1a pod opieką p. Anny Gut, nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym TAURON, którego hasłem przewodnim było: „Energooszczędzanie na ekranie” .

Spotkanie opatrzono występem chóru szkolnego i spektaklem, przygotowanym przez p. Jolantę Antos i p. Monikę Godulę w wykonaniu aktorów z klasy 3b. Podczas finału wręczono nagrody zwycięzcom i osobom wyróżnionym zarówno w konkursie fotograficznym, turnieju ekologicznym, jak również najbardziej zaangażowanym w realizację projektów uczniom.

Koordynacją działań zajmowały się pani Jolanta Orleańska i pani Małgorzata Pałka. Współorganizatorki to nauczycielki Gimnazjum nr 3 w Świdnicy: Beata Samoraj, Jolanta Gabryliszyn i Małgorzata Chlastawa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group