Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 696
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XXVI Festiwal Kwiatów i Sztuki otwarty

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 2 maja 2014, 12:19
Aktualizacja: 13:21
Autor: red.
Fot. red.
Wczoraj w Zamku Książ rozpoczął się XXVI Festiwal Kwiatów i Sztuki jedna z najbardziej spektakularnych imprez florystycznych, której tegorocznym motywem przewodnim został „Powiew orientu”. W zamku pojawiło się szereg azjatyckich inspiracji.

Majowy „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to sposób w jaki witamy powracającą do życia wiosnę: poprzez niesamowite występy artystyczne, tańce średniowieczne, warsztaty formowania drzewek bonsai oraz girlandy kwiatów i zachwycające aranżacje florystyczne.

Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Florystów Polskich właśnie tych aranżacji w tym roku będzie o wiele więcej. W Zamku Książ udekorowana zostały prawie każda sala i korytarze. Egzotyka, harmonia i finezja to emblematy tegorocznej edycji imprezy. Motywem przewodnim został orientalizm, dzięki któremu odwiedzający poczują prawdziwą fascynację Dalekim Wschodem.

Japonia pojawi się nie tylko w najbogatszych salach Książa, zobaczymy ją także dzięki kolejnej odsłonie Narodowej Wystawy Bonsai. Sprowadzone zostały najciekawsze okazy tych miniaturowych drzewek, nie zabraknie również pasjonujących wykładów, które poprowadzone są przez słynnych bonsaistów m.in. Piotra Czerniachowskiego (Polska), Sae Won Kima (Korea), Seoka Ju Kima (Korea), Zezao (Brazylia) czy Salvatore Liporace (Włochy).

Zapraszamy na fotorelację z pierwszego dnia imprezy.

Fotorelację znajdziesz tutaj

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group