Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z aresztu do łopaty – osadzeni odśnieżają miasto

Czwartek, 2 grudnia 2010, 13:59
Aktualizacja: 21:02
Autor: KO
Świdnica: Z aresztu do łopaty – osadzeni odśnieżają miasto
Fot. AŚ Świdnica
Chodniki i przejścia dla pieszych w obrębie starego miasta odśnieżają skazani z Aresztu Śledczego w Świdnicy. Para aresztantów chwyciła łopaty i ruszyła do pracy w ramach cyklicznej współpracy z magistratem.

Warstwa śniegu ostatniej nocy stanowczo się powiększyła, służby miejskie nie nadążają z odśnieżaniem chodników. Ulice też są białe. Urząd więc poprosił o pomoc.

- Skazani bardzo chętnie zgłaszają się do nieodpłatnych prac na rzecz społeczności lokalnej. Twierdzą że pozwala im to poczuć się potrzebnym – mówi podporucznik Łukasz Zamerski. - W opinii wychowawców Aresztu Śledczego w Świdnicy praca jako jeden z czynników resocjalizacyjnych bardzo pozytywnie wpływa na kształtowanie osobowości osób pozbawionych wolności, a zwłaszcza praca w systemie wolnościowym.

Dziś do pracy wyszło dwóch osadzonych. Ale pracownicy aresztu szukają kolejnych, którzy spełnią warunki, a więc będą mieli pozytywną prognozę kryminalogiczno-społeczną. Pod tym trudnym zwrotem kryje się wiele czynników – m.in. okres kary (jeśli ktoś ma jeszcze do odsiedzenia sporo, wiadomo, że będzie go kusiła ucieczka), rodzaj przestępstwa (na ulice nie wyjdą skazani groźni dla mieszkańców) czy nadużywanie alkoholu (więźnia z takim problemem też raczej nie wypuszcza się za mury). Pracować mogą tylko skazani – w świdnickim areszcie jest spory oddział zakładu karnego, nawet większy od samej części aresztu tymczasowego.

Inne dzisiejsze wiadomości „zimowe”:
* Zatory na rzekach – ostrzegają hydrolodzy,
* Zasypało drogi w powiecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group