Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 752
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Telfs: Z Comeniusem do Innsbrucku

Niedziela, 17 marca 2013, 0:08
Autor: red.
Telfs: Z Comeniusem do Innsbrucku
Fot. użyczone
Kolejny już raz w ramach realizacji zadań Wielostronnego Partnerskiego Projektu Szkół w programie Comenius finansowanego ze środków unijnych nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu wyjechały za granicę.

Tym razem była to wizyta w zaprzyjaźnionej szkole podstawowej w Telfs - niedaleko miasta Innsbruck w Austrii. Podczas tego spotkania zostały przedstawione efekty zadań realizowanych w ramach koła Comenius. Nauczyciele przekazali koordynatorom projektu w poszczególnych szkołach prezentację naszego miasta, prezentację przedstawiającą obchody Świąt Bożego Narodzenia w Polsce oraz kartki z życzeniami wielkanocnymi.

Podczas pobytu w TELFS wszyscy nauczyciele partnerskich szkół pracujących nad projektem omawiali rezultaty dotychczasowych działań, planowali dalsze zadania i sposób ich realizacji. Pracowali nad platformą internetowa utworzoną na potrzeby projektu. Planowano również kolejne wyjazdy zagraniczne. Zgodnie z harmonogramem projektu uczniowie PSP NR 4 wyjadą do Austrii – do Telfs oraz do Niemiec - Nordhorn.

Zanim jednak uczniowie nasi wyjadą za granicę, będą podejmować już w maju uczniów z Niemiec: Cottbus i Nordhorn, uczniów z austriackiego Telfs oraz Istambyłu w Turcji. W dniach 13 do 17 maja będziemy gościć ponad trzydziestoosobową grupę uczniów i nauczycieli. Podczas pobytu w Strzegomiu uczniowie wszystkich szkół przedstawią po dwa charakterystyczne dla ich kraju bądź regionu obrzędy lub zwyczaje. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczniowie wypracują jeden wspólny obrzęd Comenius.

Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie PSP NR 4 z niecierpliwością czekają na przyjazd gości.

(PSP nr 4)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group