Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kanada: Z dumą o miejscu swego pochodzenia

Środa, 29 października 2014, 9:51
Aktualizacja: 11:41
Autor: red.
Kanada: Z dumą o miejscu swego pochodzenia
Fot. użyczone
Trzeci rok z rzędu byli strzegomianie i ich goście, zamieszkujący obecnie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, usłyszeli znajomy dźwięk fanfar, oznajmiający rozpoczęcie kolejnego Zjazdu Strzegomian. Ta piękna i niezwykle wzruszająca uroczystość odbyła się 18 października br. w Millenium Gardens Banquet Centre w Brampton (prowincja Ontario, Kanada).

Tegoroczne spotkanie miało wiele rozrywkowych akcentów, ciekawe konkursy i atrakcyjne nagrody. Wystąpili także znani i lubiani artyści. A wszystko w rodzinnej i ciepłej atmosferze. - Strzegom staje sie coraz bardziej rozpoznawalny wśród kanadyjskiej społeczności, przedstawiany jest w mediach, na plakatach, prezentowany w wywiadach – zaznacza Emilia Budzik, współorganizator zjazdu.

Jak podkreślali uczestnicy imprezy, Strzegom – choć nie jest metropolią - jest jedynym w swoim rodzaju miastem, a hasło „Granitowe serce Polski” było w dniu zjazdu odmieniane przez wszystkie przypadki. 18 października to „serce” było jak pochodnia i odbijało się w radosnych spojrzeniach, wzruszeniach, rozczulających gestach uczestników uroczystości. Występy artystyczne uświetniające coroczne spotkania są zawsze na wysokim poziomie, często sponsorowane przez kanadyjskie firmy. Tegoroczny duet muzyków został przyjęty owacjami na stojąco.
- Uczestnicy zjazdu kolejny raz zachwycili się pięknym przesłaniem, nagranym specjalnie na tę okazję przez burmistrza Strzegomia - Zbigniewa Suchytę. Dziękujemy serdecznie za żywy obraz miasta i ciepłe słowa. Chcemy w tym miejscu oczywiście pozdrowić wszystkich mieszkańców Strzegomia i zapewniamy, że zawsze będziemy wracali z dumą do naszych korzeni – podsumowuje Emilia Budzik.

Wszystko zaczęło się w 2012 r., gdy Strzegom obchodził 770-lecie nadania praw miejskich. Propozycja Emilii Budzik wzbudziła ogromny entuzjazm wśród tamtejszej Polonii. W premierowym zjeździe udział wzięło około 100 osób z różnych rejonów Kanady i USA.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group