Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Z ekonomią za pan brat

Poniedziałek, 26 października 2020, 17:42
Autor: red
Grodziszcze: Z ekonomią za pan brat
Fot. Gmina Świdnica
W roku szkolnym 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Grodziszczu rozpoczęto realizację innowacji pedagogicznej pt. „Dochody, oszczędności i wydatki…? Z ekonomią za pan brat”.

Innowacja ma na celu przekazanie uczniom klas III-VIII w formie zabawy i zdrowej rywalizacji informacji na temat roli pieniądza, jego wartości, wiedzy na temat oszczędzania, funkcjonowania banków. Systematyczna realizacja zadań projektowych przybliży uczniom i ułatwi im przyswojenie podstawowych pojęć ekonomicznych.

Istotne jest zdobycie przez uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości podczas wykonywania cyklicznych zadań i rozwiązywania problemów, kształcenie u uczniów postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Kształtowane będą zatem u uczniów kompetencje kluczowe ze szczególnym uwzględnieniem postawy przedsiębiorczości.

21.10.2020 r. odbył się pierwszy etap innowacji. Klasy IV-VIII przystąpiły do Quizu – Co już wiem o pieniądzach? „Banknoty znam – radę sobie dam”. Uczniowie klas młodszych wykonali projekt najlepiej odwzorowanej monety lub banknotu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group